NURNBERG

Nürnberg– İstanbul arası tarifeli karayolu seferleriyle TNT, Avrupa karayolu transit sürelerini, her zamanki ekonomi ekspres fiyatlarıyla, 2,5 güne çekiyor.

Daha önce Sofya, Timişora ve Viyana üzerinden Arnhem’a giden TNT Avrupa karayolu hattı, bu hattın yanısıra haftanın beş günü Nürnberg’e doğrudan tarifeli çıkışlara başlayarak, gümrük işlemlerinin tamamlanması ile Güney Almanya için teslim süresini 3 güne, Almanya’nın kalanı için 4 güne, Avrupa’nın diğer 40 ülkesi için teslim süresini 5 güne indirmiş oluyor. 

Halkalı Gümrük Müdürlüğü’nün Çatalca’ya taşınmasıyla Hadımköy’deki Karayolu Operasyon Merkezini Çatalca’ya taşıyan TNT,  Avrupa hızlı karayolu taşımacılığında rakipsiz olan yerini 2016’da da sağlama alıyor.

TNT 2015’de, Ekspres Havayolu hizmetleriyle Avrupa pazarının önemli ülkelerinden Almanya’daki tüm posta kodlarına, öğlen 12’den önce teslim mümkün olacak şekilde yapılanmıştı. Ekonomi Ekspres kapıdan kapıya karayolu kurye hizmeti ise yeni doğrudan hattın açılmasıyla, özellikle 30- 500kg aralığındaki gönderiler için hesaplı bir alternatif yaratıyor. Böylece TNT, müşterilerine sunduğu esnek çözüm seçeneklerine bir yenisini eklemiş oluyor.

Advertisements