Yepyeni bir yıl; yeni umutlar, yeni başarılar… 2014’ün heyecanını iyiden iyiye hissetmeye başladığımız bu günlerde, geride bıraktığımız yıl TNT Express’de neler yaşandı? İşte TNT Express’de 2013’ün öne çıkan başlıkları:

Yaralı Goril İçin Özel Servis
Nisan ayında, ormanda kaçak avcılar tarafından vurulup yaralanan genç gorili kurtarmak için özel servis ile Kamerun’a acil müdahale ekipmanları taşındı.

Shufai

Brüksel’deki Mobil Şubemiz
Mayıs ayında, Brüksel’de temiz çevre bilinciyle kullanılmaya başlayan mobil şube ile şehir merkezindeki teslimatlarda operasyon gücü arttırıldı.

Mobiledepot

İkiz Pandaların Çin’e Taşınması
Altı yıl önce anne babalarını Çin’den İspanya’ya taşıdığımız pandaların ikiz erkekleri doğdu ve Mayıs ayında ikiz erkek kardeşleri, TNT Express özel servis ile Madrid’den Chengdu’ya taşıdık.

Pandas

TNT’nin Kurucusu Ken Thomas’ın 100. Doğum Günü
Haziran ayında, hayatı başarılarla dolu TNT’nin kurucusu Ken Thomas, doğumunun 100. yılında doğum yeri olan Avusturalya’nın Murrumburrah-Harden kasabasında anıldı.

Kenthomas

Nissan Yarış Arabalarının İngiltere’den Japonya’ya Taşınması
Ekim ayında, TNT Express Japonya tarafından 2 adet Nissan GT-R NISMO GT3 yarış arabasının İngiltere – Daventry’den Japonya – Yokokama’ya teslimatı organize edildi.

Nissan

En İyi Sürücülerimiz Drive Me Challenge!‘da Yarıştı
Ekim ayında, çevre dostu araç kullanımı, yakıt tasarruflu sürüş teknikleri, güvenli sürüş gibi kriterler çerçevesinde TNT sürücülerinin yarıştığı Drive Me Challenge! yarışması Hollanda’da düzenlendi. Yarışmanın birinciliğini TNT Express Benelux’den Sandra Konradt elde etti. Konradt aynı zamanda yarışmayı bugüne kadar birincilikle tamamlayan ilk bayan sürücü oldu.

Driveme

’12:00 Express’ ve ’12 Economy Express’ Servis Alanı Avrupa’da Genişletildi
Ekim ayında, uluslararası ’12:00 Express’ ve ’12:00 Economy Express’ teslimat hizmetlerimizin kapsamı, 16 Avrupa ülkesinde 900 yeni nokta ile genişletildi.

Expressexpansion

Filipinler’deki Tayfun Sonrası TNT Çalışanlarından Yardım
Kasım ve Aralık ayında, Filipinlerde yaşanan tayfun sonrası TNT Express Filipinler’den pek çok çalışan Lojistik Acil Yardım Ekibi’nde yer aldı ve tüm dünyadaki TNT çalışanları bağışta bulundu.

LET

Dünya Gıda Programı Yararına Koşu
Kasım ayında, TNT Express Fransa’da görev yapan Thando Dube, Dünya Gıda Programı yararına koşarak bağış toplanmasına yardımcı oldu. Bir yıl içinde 12 maraton koşan Dube aynı zamanda kişisel rekorunu kırmış oldu.

Thando

Hava Kargo Hizmet Ağı Genişledi
Aralık ayında, kıtalararası hava kargo hizmet ağımız genişletildi.

Freight

Advertisements