Panda değişim programı kapsamında 2007 yılında Çin’den İspanya’ya Özel Servis Hizmetimiz ile transferini gerçekleştirdiğimiz BingXing ve HuaZuiba’nın kendilerini doğal ortamlarında hissetmeleri için ısı kontrollü özel araçlar kullanmıştık. Geçtiğimiz günlerde 2,5 yaşındaki ikiz yavruları Po ve De De’yi Madrid’den Çin’e aynı şekilde ulaştırdık.

Image
Panda değişim programı kapsamında TNT Express, Özel Hizmetler servisi ile 2,5 yaşındaki Po ve De De adlı ikiz pandaları Madrid’den Çin’e ulaştırdı. Seyahatin güvenli ve rahat geçmesi için tüm önlemleri alan TNT Express, pandaların kendilerini doğal ortamlarında hissetmelerini sağlamak için ısı kontrollü özel araçlar kullandı.

16 Mayıs tarihinde Madrid’den ayrılan Po ve De De, 18 Mayıs’ta Çin’deki Chengdu Panda Araştırma Merkezi’ne ulaştırıldı. Yolculuk boyunca TNT Express’in temin ettiği özel bir veteriner pandalara eşlik etti.

Po ve De De, Çin dışındaki bir hayvanat bahçesinde doğan az sayıda pandalar arasında yer alıyor. TNT Express Eylül 2007’de, Po ve De De’nin ebeveynleri Hua Zuiba ve Bing Xing’i panda değişim programı kapsamında Çin’den İspanya’ya taşımıştı.

Pandalar için kırmızı alarm…
Nesli tükenmekte olan pandalar, IUCN’nin (Doğa ve Doğal Kaynakların Korunması için Uluslararası Birlik) Nesli Tükenme Tehlikesi Altındaki Türlerin Kırmızı Listesi’nde yer alıyor. IUCN Kırmızı Listesi, bitki ve hayvan türlerinin dünyadaki en kapsamlı küresel koruma durumu envanteridir. Bugün doğada sadece 1600 panda yaşamaktadır. 341 panda ise araştırma merkezlerinde veya hayvanat bahçelerinde hayatını sürdürüyor.

Imagehttp://www.tnt.com/express/tr_tr/data/news/2013/ikiz-panda.html
www.tnt.com/corporate

Advertisements