TNT Express Türkiye, iklim değişikliğiyle mücadeleye destek vermek için 23 Mart 2013 Cumartesi gününe denk gelen Dünya Günü’nde saat 20:30-21:30 arası ışıklarını kapatıyor.

Dünyada milyonlarca insan 23 Mart 2013 cumartesi günü, iklim değişikliğiyle mücadeleye destek vermek için 1 saatliğine ışıklarını kapatmaya hazırlanıyor. Çevre alanındaki yatırımları ve projeleriyle sürdürülebilir kalkınmaya destek olan TNT Ekspres, Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF) sponsorluğunda yürütülen Dünya Saati uygulamasına Türkiye’de ve dünyada destek verecek.

TNT Express Türkiye, 23 Mart 2013 cumartesi günü saat 20:30-21:30 arasında tüm ofis, depo ve şubelerinde ışıklarını 1 saatliğine kapatacak. Mesaide olmayan TNT Express Türkiye çalışanları kampanyaya evdeki ışıklarını kapatarak destek verecekler.

Dünyada ilk kez Mart 2007’de WWF Avustralya önderliğinde Sidney’de başlayan ve 2008 yılında küresel bir kampanyaya dönüşen Dünya Saati uygulamasıyla tüm dünyada küresel iklim değişikliğine dikkat çekiliyor. Her yıl 1 milyardan fazla insanın Dünya Günü kapsamında destek verdiği Dünya Saati uygulaması, dünya çapındaki en kalabalık sivil toplum ritüeli olma özelliğine sahip.

TNT Express’in ana hedefi sıfır emisyon yayan ilk taşımacılık şirketi olmak.
İklim değişikliği ile mücadele eden TNT Express, karbondioksit salınımını azaltmak için global çapta “Gezegenim Benim -Planet me” projesini hayata geçirmektedir. Bu proje ile TNT Express’in ana hedefi sıfır emisyon yayan ilk taşımacılık şirketi olmaktır. Bu hedef çerçevesinde ilk amaç ise 2020 yılına kadar karbondioksit salınımlarını 2007’ye göre yüzde
40 azaltmaktır.

Yayın Tarihi: 20 Mart 2013 Çarşamba
http://www.tnt.com/express/tr_tr/data/news/2013/TNT-isiklari-kapatiyor.html

WWF Türkiye, Dünya Saati Sayfası için:  http://www.dunyasaati.org/

Advertisements